Šéf České televize Petr Dvořák může dnešní jednání Rady České televize očekávat s klidem. Třináct mužů a jedna žena, kteří mají pravomoc ho z funkce odvolat nebo mu sáhnout na plat, budou projednávat nedávný podnět dvou desítek zaměstnanců zpravodajství upozorňující na cenzuru a zvýhodňování některých politických stran šéfredaktorem Petrem Mrzenou.

Výsledkem však bude s nejvyšší pravděpodobností pouze prosba radních, aby Dvořák podnět prošetřil.

Rada má totiž reálně k dispozici pouze dva nástroje, a to zmíněné postihy generálního ředitele - zkrácení mzdy nebo v extrémním případě jeho odvolání. Jenže ani k jednomu se radní nechystají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.