Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal na jednání Rady ČT odmítl veškeré výtky, že Česká televize ve vysílání protežuje prezidenta Miloše Zemana a SPOZ.

Na to si stěžovalo 23 zaměstnanců včetně moderátorky Daniely Drtinové a zástupce šéfredaktora zpravodajství Adama Komerse. Konkrétně upozorňovali na zásahy šéfredaktora Petra Mrzeny, který je Šámalovým přímým podřízeným.

Šámal se vyjádřil ke každé z 12 výtek, které zaměstnanci zmínili ve stížnosti adresované Radě ČT.

Jako první mluvil o nejisté chůzi prezidenta Zemana při vyzvednutí korunovačních klenotů. "Záběry indisponovaného prezidenta se objevily ve všech třech zpravodajských relacích ČT i Událostech, komentářích. Neustálé opakování záběrů nemocného člověka jsme ale považovali za porušování etického kodexu ČT," uvedl Šámal.

Vysvětloval také fakt, že vrávorající Zeman se nakonec neobjevil v závěrečném příspěvku pořadu 168 hodin, ačkoliv to původně bylo v plánu. Podle Šámala bývá tento prostor vyhrazen vtipným situacím či přeřekům, a proto není vhodné, aby se v této rubrice objevila nemocná hlava státu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.