Manželský pár z Chrudimska, který před týdnem vyhrál rekordní částku ve hře Sportka, se v pondělí osobně přihlásil v budově Sazky ke své výhře. Z celkových téměř 400 milionů korun si v hotovosti převzal pouze část, a to 350 tisíc korun. Zbytek sumy jim společnost Sazka přislíbila zaslat do Vánoc na bankovní účty.

Manželé dosud o výhře neřekli ani blízké rodině. Velkou část peněz chtějí věnovat na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem. "Část peněz hodlají výherci investovat pro budoucí generace a zbytek výhry jim pomůže splnit si své sny. Konkrétní být příliš nechtěli, nicméně hovořili o cestování a hezkém bydlení," tlumočil jejich záměry mluvčí Sazky sázkové kanceláře Václav Friedmann.

Rekordní výhra padla v prvním tahu nedělního losování Sportky 3. listopadu. Sázející uhodl díky náhodnému tipu všech šest čísel prvního tahu včetně posledního čísla hry Šance. Čísla 5, 8, 15, 23, 37, 39, 42 a 6 ze Šance výherci přinesla celkem 399 904 705 korun. Šance, že sázející při plném tiketu trefí stejná čísla jako vylosovaná, je přitom 1:6,7 milionu.

Doposud historicky nejvyšší výhrou byla částka 148,6 milionu korun, kterou si v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky. Nejvyšší individuální výhru získal sázející letos 15. října ve hře Euromiliony, vyhrál 126 milionů korun.

Za letošní rok eviduje Sazka 78 nových milionářů a jen mezi ně rozdělila více než miliardu korun.

Povinnost vyplatit tak vysokou částku podle analytiků Sazku nijak neovlivní. Očekávají, že firma událost využije pro nalákání dalších sázejících.

Související