Šéf Státní tiskárny cenin Richard Bulíček se ocitl v podezření ze střetu zájmů. V posledních letech dostal hodnotné dary od spolumajitele firmy, která se státním podnikem obchodovala a také nyní se uchází o spolupráci. Bulíček obdržel postupně k Vánocům dva obrazy, každý v hodnotě přesahující deset tisíc korun.

Důležité je přitom jméno člověka a firmy, která si takhle chtěla Bulíčkovu náklonnost pojistit: jde o papírnu Neograph – společnost s problematickou reputací, jejíhož spolumajitele Jana Janků, který má blízko k vlivnému podnikateli Ivu Rittigovi, stíhá protikorupční policie kvůli údajné manipulaci zakázky na dodávky jízdenek pro pražský dopravní podnik. Tuto zakázku Neograph v minulosti zajišťoval právě se Státní tiskárnou cenin.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.