Ministr financí Jan Fischer nařídil šéfovi Státní tiskárny cenin Richardu Bulíčkovi, aby urychleně vrátil dva obrazy v celkové hodnotě převyšující deset tisíc korun, které Bulíček dostal k Vánocům od podnikatele Jana Janků z papírny Neograph. Ten je spojován s lobbistou Ivem Rittigem.

Fischer zároveň Bulíčkovi uložil, aby ve státním podniku s okamžitou platností zavedl kodex, který bude přesně definovat podmínky přijímání darů. „Tím, že společnost neměla žádný etický kodex, je jeho implementace nutností,“ řekl Fischer.

Ministr tak zareagoval dva dny poté, co na Bulíčkovy nestandardní vánoční dary upozornil IHNED.cz, a připomněl, že Janků byl obviněn z manipulace veřejné zakázky na dodávku jízdenek pro pražský dopravní podnik, na které se Státní tiskárna cenin v minulosti podílela.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.