Národní muzeum sbírá dokumenty z doby sametové revoluce, aby vznikla unikátní výstava k 25. výročí pádu totality. Historici už nasbírali tolik dokumentů, že jim jejich zpracování bude trvat několik měsíců. V neděli chystá Národní muzeum speciální akce i v Praze.

Mezi přispěvateli je i Pavel Šťastný, autor loga Občanského fóra. Ten muzeu předal plakát, na kterém se poprvé objevilo logo Občanského fóra. "To logo vzniklo docela náhodou. Studoval jsem Umělecko-průmyslovou univerzitu, kde byly všechny prostředky pro tisk plakátů pro revoluci," říká Šťastný.

"Dva měsíce jsme ve škole přespávali a vytvářeli materiály. Jednou přišel někdo z Občanského fóra, že máme navrhnout logo. Měli jsme na to celý den, ale protože jsme byli zvyklí dělat hodně vážná loga, moc se nám to nedařilo," vysvětluje.

"Nakonec jsme si z toho začali dělat srandu a kreslili jsme různá vtipná loga. Potom si všechny podklady odnesli lidé z OF do Mánesu. Ve dvě ráno mě pak vzbudili, že tam mám běžet, že jsem soutěž vyhrál. Od té doby jsem vytvářel různé grafické materiály pro fórum," řekl Šťastný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.