Znepřátelené skupiny se nesetkaly. Průvod dvou stovek pravicových extremistů prošel za doprovodu policistů bez konfliktů centrem Prahy. Až poté vpustila policie na Národní třídu jejich odpůrce, kteří chtěli pochodu zabránit. 

Zhruba 150 sympatizantů krajní pravice se sešlo na Můstku, na nedaleké Jungmannovo náměstí proti nim přišlo protestovat přibližně 500 lidí. Na obě skupiny dohlížejí policisté.

Účastníci protinacistického protestu si přinesli transparenty s nápisy "Náckům 17. listopad nepatří", "Antikomunismus je strach a bezmoc" nebo "Cikáni nemůžou za vaše zasraný životy".

Odpůrci pravicových extremistů po druhé hodině odpoledne zcela zaplnili Jungmannovo náměstí v centru Prahy. Část z nich následně zablokovala přilehlou ulici 28. října, kterou vede trasa naplánovaného pochodu příznivců krajní pravice. Skandují hesla "Fašisti do práce", "Nedej náckům žádnou šanci" a "Ulice jsou naše". Někteří z nich se dopoledne účastnili setkání Komunistického svazu mládeže u Hlávkovy koleje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kromě kladení věnců nebo zapalování svíček se v neděli v Praze koná hned několik demonstrací. V centru města se sešli jak příznivci krajní pravice, tak nesourodá skupina antifašistů, která jim chtěla v pochodu zabránit. Obě skupiny se nakonec nesetkaly.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.