Téměř dva a čtvrt roku po uzavření Národního muzea se oprava historické budovy konečně přiblížila. V pondělí se totiž otevíraly obálky s nabídkami uchazečů, kterých se do výběrového řízení přihlásilo celkem sedm.

Předpokládaná hodnota zakázky je téměř tři miliardy korun. Podle informací serveru IHNED.cz ale většina firem v nabídkách deklarovala, že opravu zvládne za polovinu.

O vítězi nejrozáhlejší rekonstrukce v historii muzea se však teprve rozhodne. "Dnes se otevíraly obálky. Následně bude probíhat proces posouzení kvalifikace, posouzení nabídek a hodnocení nabídek uchazečů, a to členy komise, kterou ustanovila vláda," informoval v pondělí náměstek ředitele Národního muzea Milan Plaček.

Ten předpokládá, že komise bude pracovat zhruba čtyři měsíce. Má devět členů, kteří se musí vyznat v restaurování, stavitelství i ekonomii.

Návštěvníkům by se měla budova otevřít nejpozději v roce 2018.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.