O údajném ovlivňování zpravodajství ČT rozhodne pětičlenná skupina, kterou si vybral ředitel televize Petr Dvořák.

V komisi zasedne pražský zpravodaj BBC Rob Cameron, dánská novinářka českého původu Dana Schmidt, předsedkyně etické komise Syndikátu novinářů Barbora Osvaldová, sociolog médií Jaromír Volek a pedagog na katedře žurnalistiky FSV Univerzity Karlovy Michal Šobr.

"Těchto pět osobností se sejde na místě mimo ČT a do jejich rozhodování by neměl zasáhnout žádný ze zaměstnanců. Dostanou k dispozici veškeré materiály, které jsou k dispozici. Budou si moci vyžádat diskuse s iniciátory stížnosti i vedením zpravodajství," řekl Petr Dvořák na jednání Rady ČT.

Na cenzuru si stěžuje 24 zaměstnanců včetně moderátorky Daniely Drtinové či vedoucího regionálního zpravodajství Adama Komerse. Podle nich je navíc ohroženo plnění úkolů veřejné služby.

"Ta jména ve mně důvěru budí, ale mechanismus, jakým sestava vznikla, ve mně důvěru nebudí. My jsme vůbec neměli možnost podílet se na výběru, nemohli jsme nominace nijak ovlivnit. Jednou z možností je, že bychom navrhli sestavu jiných pěti jmen. Že bychom třeba požádali o rozšíření komise na deset jmen," reagovala v rozhovoru pro IHNED.cz Drtinová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.