Získat české občanství bude pro cizince od Nového roku těžší. Ministerstvo vnitra pro ně připravuje test z českých reálií a chce zpřísnit i zkoušku z českého jazyka. Žadatelé o český pas musí prokázat základní znalosti ústavního systému a orientaci v kulturně-společenských, zeměpisných a historických reáliích.

Pro úspěšné složení zkoušky je potřeba ze 30 otázek dobře zodpovědět 18 z nich. Kandidát na české občanství se může na internetu se všemi možnými 300 testovými otázkami seznámit včetně jejich správného řešení.

Konkrétně tak mohou cizinci dostat otázku "Kolik korun je minimálně potřeba pro založení akciové společnosti?" či "Kolem které řeky leží největší nížiny v Česku?" a další.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.