Řád německých rytířů by rád v církevních restitucích získal hrad Bouzov, Lázně Karlova Studánka i tisíce hektarů pozemků.

Podle státu byl ale majetek řádu zabaven podle Benešových dekretů, a proto se na něj restituce nevztahují.

Rytíři však namítají, že pokus o konfiskaci podle prezidentových dekretů proběhl jen u části jejich majetku. A navíc, rozhodnutí se podle nich nikdy nestalo pravomocným.

Za hlavní trumf považují rozsudek poválečného Nejvyššího soudu, který znárodnění podle Benešových dekretů zrušil. Jenže právě s touto argumentací řád už několikrát narazil. Například Nejvyšší správní soud v roce 2007 rozhodl, že verdikt poválečných soudců nelze uznat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.