Už dlouho je kandidátem ČSSD na ministra financí, ale tento post podle všeho nezíská. Jan Mládek proto vyhlíží jinou důležitou funkci.

Ekonomický expert strany by se rád stal alespoň předsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. Byl by to logický krok, k němuž v minulosti několikrát došlo. Například v minulé vládě měla TOP 09 ministra financí a ODS šéfa finančního výboru.

Nominace Mládka se sice nabízí, jistá ale není. "To je otázka na předsedu strany, já bych k tomu dodal to, že jestli ANO dostane ministra financí, já bych rád aspiroval na předsedu rozpočtového výboru, aby byla rovnováha. Doufám, že takové vyvážení zůstane," říká Mládek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.