Během minulých měsíců, kdy se v Poslanecké sněmovně nejednalo, prošly prostory rekonstrukcí. V pondělí po 14. hodině zde za zvuku státní hymny začala ustavující schůze.

Tu ještě vedla poslankyně ODS Miroslava Němcová, která byla v minulém volebním období předsedkyní sněmovny. Jejího nástupce vyberou poslanci pravděpodobně ve středu, kdy by měla ustavující schůze pokračovat. ČSSD nominovala Jana Hamáčka.

Na funkce místopředsedů navrhlo hnutí ANO předsedkyni středočeské organizace Jaroslavu Jermanovou, KSČM šéfa strany Vojtěcha Filipa a ODS Miroslavu Němcovou. Ostatní strany zatím své nominace nezveřejnily.

Mezi hlavní body pondělního programu patří skládání slibu poslanců, návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru či právě představení kandidátů na post předsedy a čtyř místopředsedů. První část schůze trvala necelou hodinu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.