Exposlanec a bývalý středočeský hejtman David Rath musí po propuštění z vazby jezdit třikrát týdně do Prahy na Míčánky. V tamní vršovické kanceláři na něj pokaždé čeká úřednice, která má za úkol jej na svobodě střežit. 

Jana Mottlová, šéfka střediska Probační a mediační služby pro Prahu-západ, opakovaně kontroluje, zda Rath dodržuje dohodnutá pravidla, díky kterým už nemusí trávit dny a týdny za mřížemi. Pokud by Rath nepřišel, musí Mottlová okamžitě kontaktovat soud. To ale zatím nebylo potřeba.

„Jsme dohodnutí, že bude chodit každé pondělí, středu a pátek. Zatím vše funguje bez problémů,“ říká v rozhovoru pro IHNED.cz Jana Mottlová, která hlídá i dva Rathovy propuštěné přátele – Kateřinu Pancovou a Petra Kotta.

Ti ovšem mohou docházet jen dvakrát týdně, přestože je obžaloba považuje za mozky rozsáhlé korupční kauzy, kvůli které stojí před soudem jedenáct lidí včetně Ratha a všem hrozí přísné několikaleté tresty.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.