Poslanci dostali v pondělí cestou do jednacího sálu sněmovny bonbony. Zástupci Rekonstrukce státu jim "sladkými úplatky" tak chtěli připomenout závazek, že podpoří zákony, které tato protikorupční iniciativa prosazuje.

Předsedové ČSSD, ANO, KDU-ČSL a TOP 09 při jednáních v minulých dnech slíbili, že prvními třemi zákony, které nová sněmovna navrhne, budou zákon o registru smluv, o rozšíření pravomocí NKÚ i o zprůhlednění schvalování zákonů.

„Po volbách nastává nová fáze našeho lobbingu za protikorupční zákony, oslovujeme všechny strany a poslance a nabízíme odborná řešení u složitých zákonů,“ řekl ředitel Transparency International a možný kandidát na ministra vnitra David Ondráčka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.