Manažer východočeského stavebního holdingu Enteria Petr Pejcha to považoval za hotovou věc: firma Chládek a Tintěra, která pod Enterii spadá, se spojí s gigantem Metrostav a spolu získají lukrativní zakázku za 300 milionů na opravu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Konkurenčních firem Geosan a Strabag se zbaví tím, že jim vyplatí provizi, a ony na oplátku schválně podají dražší nabídku, a samy se tak vyřadí ze hry. 

Jenže když si Pejcha chtěl letos 14. května potvrdit s obchodním ředitelem konkurenčního Geosanu Martinem Fischerem, že dřívější dohoda platí, tvrdě narazil. Rival požadoval čtyři miliony místo původně nabízeného jednoho. A začala tvrdá licitace sedmi inženýrů, při níž padaly i poměrně ostré výrazy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.