Zákon o státní službě, který má mimo jiné zajistit odpolitizování státní správy, byl podmínkou pro vstup do Evropské unie. Poslanci ho tedy schválili, ale nikdy nenabyl účinnosti, a vlastně tedy neplatí.

To se má co nejrychleji změnit. ČSSD a ANO se dohodly, že ještě během prosince předloží novelu zákona z roku 2002.

Důvodem rychlého schvalování je prý fakt, že Evropská komise hrozí zastavením toku peněz z eurofondů. "Je to tvrdá podmínka Bruselu, který nepodepíše dohodu o čerpání nových fondů pro roky 2014 – 2020. Jedná se o 20,5 miliardy eur," sdělila mluvčí ANO Radka Burketová.

Tento argument ale naráží například u ODS. "Není to tak. Já to považuji za legislativou nepodložený evropský nátlak. Nic takového neexistuje, že země, která nemá nějaký zákon, nemůže čerpat evropské peníze," říká šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.