Šéf Státní tiskárny cenin Richard Bulíček se dva týdny marně pokoušel splnit příkaz ministra financí v demisi Jana Fischera. Ten mu nařídil, aby vrátil dva cenné obrazy za více než deset tisíc korun, které Bulíček dostal jako vánoční dárky od podnikatele Jana Janků z papírny Neograph spojované s lobbistou Ivem Rittigem. 

Bulíček však narazil na potíž: podle našich informací si Janků odmítal pro obrazy přijet.

Zlom přišel teprve po dvanácti dnech, když se IHNED.cz, který na Bulíčkovy drahé vánoční dárky v polovině listopadu upozornil, dotázal na ministerstvu financí, jak úředníci navrácení obrazů zkontrolovali.

Mluvčí Ondřej Šrámek napřed požádal o odklad svého vyjádření do následujícího dne. A pak oznámil překvapivé řešení: šéf státní tiskárny obrazy vzal a poslal je kurýrní službou do sídla společnosti Neograph do severočeského Štětí.

„Zasílám vám potvrzení, že obrazy byly odeslány prostřednictvím kurýrní služby zpět firmě Neograph,“ uvedl Šrámek v mailu, jehož přílohou je doklad poslíčka o převzetí zásilky. Šrámkovo vyjádření i s dokladem přišlo sotva dvě hodiny poté, co kurýr obrazy odvezl.

Potvrzení o odeslání dvou obrazů do firmy Neograph by IHNED.cz

Zda obrazy do papírny skutečně dorazily, zatím není možné zjistit. Spolumajitel Neographu Jan Janků se o případu opakovaně odmítá bavit a firemní prokurista Michael Broda nereaguje na telefonáty ani na SMS.

Mlčí zatím i ředitel státní tiskárny Richard Bulíček. Ten se kvůli obrazům dostal do podezření ze střetu zájmů. Neograph podnikatele Janků se totiž v těchto dnech uchází o spolupráci na zakázce na dodávky jízdenek pro pražský dopravní podnik, kterou Státní tiskárna cenin získala.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.