Na prezidenta Miloše Zemana, jeho kancléře Vratislava Mynáře a prezidentskou kancelář směřuje žaloba na ochranu osobnosti, kterou podal bývalý hradní advokát Pavel Hasenkopf.

Žalobou, jejíž první stranu právník v pátek zveřejnil na svém facebookovém profilu, požaduje "veřejné uvedení věci na pravou míru" a finanční zadostiučinění ve výši jednoho milionu korun.

Na soud se Hasenkopf obrátil kvůli tomu, že Vratislav Mynář ho v jarním rozhovoru pro deník Právo označil jako jednoho z autorů novoroční prezidentské amnestie Václava Klause, kvůli níž propustily české věznice přes šest tisíc trestanců.

Amnestie navíc zastavila několik velkých a složitých ekonomických kauz, jejichž vyšetřování trvalo více než osm let.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.