Několik dalších dní si nechal ministr vnitra v demisi Martin Pecina na jedno ze svých posledních klíčových rozhodnutí: tedy zda vymění policejního prezidenta a místo Martina Červíčka vrátí do funkce neprávem odvolaného Petra Lessyho.

Pecina se v pátek s oběma policisty sešel. Verdikt ale zatím nepadl. Mluvčí policejního prezidia Ivana Ježková uvedla, že šlo pouze o předběžnou schůzku.

Lessy po zhruba hodinovém jednání na ministerstvu vnitra České televizi řekl, že po něm Pecina žádal detailní informace o jeho loňském srpnovém odvolání i o samotné kauze, kvůli které musel z čela policie odejít. Zopakoval také, že se chce vrátit do funkce policejního prezidenta.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.