Mezinárodní nezisková asociace CTIA, která se zabývá bezdrátovou komunikací, vytvořila databázi kradených mobilních telefonů. Na projektu, který má krádežím smartphonů zabránit, spolupracovala s policejními šéfy z velkých amerických měst.

Hlavní problém vyšetřovatelů po celém světě je, že ukradené mobilní telefony jsou většinou prodány do zahraničí. Telefony jsou pak aktivovány u mobilních operátorů v zemích, kde nemají o krádeži žádný záznam.

Nově dokončená databáze je navržena tak, aby nebylo možné ukradený mobilní telefon aktivovat u jiného operátora ani v cizině. Operátoři tak doufají, že krádeží mobilních telefonů bude ubývat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.