Výrobci lihovin a distributoři budou od neděle muset skládat kauce. Sníží se také objem největšího povoleného balení alkoholu.

Vyplývá to z nového zákona o povinném značení lihu, který od prosince nabývá účinnosti. Norma je jedním z hlavních předpisů, které mají potírat nelegální alkohol a s ním spojené daňové úniky. Je reakcí na loňskou metanolovou aféru, která si vyžádala čtyři desítky lidských životů.

Zákon o povinném značení lihu snižuje největší možné balení alkoholu na jeden litr, pouze v případě lahví bude přípustné nejvýše třílitrové balení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.