Netrvalo to ani rok a kolínská krajská nemocnice se zbavila manažerky s problémovou pověstí a napojením na exposlance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který je souzený za korupci při krajských veřejných zakázkách.

Třiatřicetiletá členka čelákovické ČSSD Johana Novotná, která do kolínské nemocnice nastoupila letos v únoru potichu bez výběrového řízení na post ekonomické náměstkyně, odejde koncem roku. A znovu takřka v utajení.

„Opravdu? To je pro mě novinka. Máme zrovna zítra (v úterý) zasedání, tak se na to pana ředitele zeptám,“ zareagovali shodně členové dozorčí rady kolínské nemocnice Kateřina Mandovcová a Pavel Jetenský, když se jich IHNED.cz na změnu ve vedení během pondělka ptal.

V tu dobu už to měl potvrzené jak od ředitele kolínské nemocnice Petra Chudomela, tak od samotné Johany Novotné. „Dohodli jsme se na jejím odchodu k poslednímu prosinci,“ řekl Chudomel.

A Novotná, jež za Rathovy éry vedla na kraji sekci veřejných zakázek a po Rathově zatčení vloni v květnu musela odejít, popsala svůj další vyhazov v podobném duchu. „Pracovní poměr byl se mnou rozvázán dohodou k 31. 12. 2013,“ napsala Novotná v SMS vyjádření.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.