Více než tři hodiny trvala pondělní schůzka špiček ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Zástupci stran se na ní dohodli, že nyní začnou intenzivní jednání. Nenaplnily se tak obavy, že by lidovci z trojkoaličního projektu odstoupili.

Hned v úterý se sejdou expertní týmy všech stran, aby jednaly o podobě koaliční smlouvy.

Tu chtějí mít strany hotovou v sobotu, kdy se setkají nejvyšší představitelé partají. "Obdrželi jsme připomínky jak od ANO, tak KDU-ČSL. Zbytek týdne strávíme velmi intenzivní diskuzí, abychom v přípravě koaliční smlouvy pokročili," řekl šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Například lidovci požadovali takzvanou pojistku, aby je ČSSD a ANO nemohly přehlasovat.

V dalším týdnu pak začne debata o programových průnicích. "Byl bych rád, kdybychom 14. prosince mohli zveřejnit průsečík programů všech tří stran," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.