Zvyšování daní se do koaliční smlouvy ČSSD, ANO a lidovců pravděpodobně nepromítne, protože "babišovci" trvají na tom, že se nejprve musejí seznámit s chody ministerstev a vyčíslit, kolik peněz kase přinese hospodárnější vedení státu.

Přesto se však daňová problematika v dokumentu odrazí.

„Chceme dát lidem jistotu, že jim vláda nebude zdražovat život. To znamená, že se nebudou v příštích letech zvyšovat sazby DPH, u středně- a nízkopříjmových skupin se určitě nebude zvyšovat daňové zatížení,“ říká v rozhovoru pro IHNED.cz lídr ČSSD Bohuslav Sobotka.

Objeví se i závazek prosadit majetková přiznání a registrační pokladny.

Platí, že v sobotu by měla být programová diskuse víceméně uzavřena?

Myslím, že bychom mohli hodně pokročit. Teď jde o to, aby se během tohoto týdne vyjádřili lidovci, co se jim líbí, nebo nelíbí na výstupech, na nichž jsme se dohodli s ANO. Teď mají možnost do toho vstoupit, podpořit, zkritizovat, dát vlastní alternativy.

Přineslo ANO konkrétní výpočet, kolik lze do rozpočtu dostat lepším výběrem daní a hospodařením?

My jsme rozhodně pro úspory, ale zatím žádná konkrétní čísla na stole nejsou. Chápu argument ANO, že nemají zkušenost, že na ministerstvech ještě nebyli.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.