Očerňování kandidáta v prezidentské volební kampani se nevyplatilo advokátovi Vladimíru Zavadilovi. Ten před druhým kolem prezidentských voleb nechal na vlastní náklady publikovat v deníku Blesk negativní sdělení, které mělo pošpinit protikandidáta současného prezidenta Miloše Zemana, Karla Schwarzenberga.

Za tento čin mu kárný senát České advokátní komory (ČAK) udělil pokutu 850 000 Kč. Jde o nejvyšší možnou částku, kterou zatím nikdo nemusel zaplatit. Zavadil se proti rozhodnutí může ještě odvolat v rámci komory.

"Kárně obviněný advokát zadal do deníku Blesk před druhým kolem prezidentské volby dne 25. 1. 2013 inzerát s názvem 'Nevolte Karla Schwarzenberga', přičemž tento inzerát obsahoval přinejmenším jedno nepravdivé tvrzení," stojí v tiskové zprávě ČAK.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.