S blížící se dohodou o koaliční smlouvě se začíná spekulovat o obsazení jednotlivých resortů. V té souvislosti se v posledních dnech často spojuje hnutí ANO s ministerstvem dopravy.

Ve čtvrtek se objevila zpráva, že potenciálním kandidátem hnutí ANO na post ministra dopravy je bývalý vedoucí odboru dopravy Středočeského kraje Pavel Čihák.

Nominaci na post šéfa dopravního resortu potvrdil s tím, že pokud ANO resort získá, rozhodne poslanecký klub mezi třemi kandidáty. Kromě Čiháka jde ještě o poslance Martina Kolovratníka a Richarda Brabce.

"Jsme tam tři technicky zaměření, kteří jsme nominováni na post (ministra dopravy). Když bych to shrnul, já jsem jednička, Kolovratník dvojka a pan Brabec trojka," uvedl Čihák.

To, že dopravní resort má dostat právě ANO, vyplývá podle informací ČTK z posledního návrhu šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky.

Jednání mezi stranami vznikající koalice o rozdělení ministerských postů by se podle něj měly uskutečnit o víkendu, na základě těchto dohod pak o definitivním obsazení postu šéfa dopravního resortu rozhodne poslanecký klub ANO, dodal.

Čihák v minulosti působil v řadě profesí včetně ředitele závodu ve stavební firmě Stavby silnic a železnic, která se v roce 2009 přejmenovala a v současnosti působí jako Eurovia CS.

Vedoucím odboru dopravy ve Středočeském kraji byl od roku 2008, tedy v éře tehdejšího hejtmana Davida Ratha (ČSSD). Rovněž působil jako šéf krajské Správy a údržby silnic. V červnu minulého roku byl z funkce šéfa správy odvolán.

Související