Přestože už mnozí považovali majetkové vyrovnání státu s církvemi za uzavřenou kapitolu, komplikují nyní církevní restituce vyjednávání o budoucí vládní koalici. Zatímco pro lidovce je toto téma ukončené, ANO ani sociální demokracie s platnou podobou restitucí nesouhlasí. 

Problém by měla řešit i takzvaná pracovní skupina, na které se chtějí zástupci ČSSD a hnutí ANO sejít s představiteli církví.

Podle Tomáše Holuba, generálního sekretáře České biskupské konference, už církve finišují s posledními žádostmi na vydání majetku. "Co se týká již reálně navráceného majetku, bohužel jeho objem nedosahuje zatím ani 1% z celkového množství podaných výzev," uvedl. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.