Miroslava Němcová vzdá kandidaturu na předsedkyni občanských demokratů. Hospodářským novinám to potvrdily čtyři na sobě nezávislé zdroje z Občanské demokratické strany.

Němcová tak vyhoví přání Petra Fialy, který uvedl, že by "nebylo šťastné, kdyby kandidovali proti sobě" (rozhovor s Fialou čtěte zde). Ten má za sebou sílící podporu z regionů a na rozdíl od stávající místopředsedkyně vyhovuje požadavku velké části členské základny na nové tváře ve vedení.

"Při vší úctě, paní Němcová není tou, kdo nás může zachránit. Vždyť i ona doposud byla u té sebevraždy, která tady probíhá v přímém přenosu," prohlásil například místopředseda jičínské ODS Pavel Moravec na stranickém webu. Naopak profesorovi politologie a bývalému ministru školství vyjádřil podporu. Hlasy pro Fialu se ozývají i z dalších míst, například z Jablonce, Brna, Ostravy či Olomouce.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.