Komise šetřící údajnou cenzuru v ČT, na kterou si stěžuje 24 zaměstnanců, přišla už o dva z pěti členů. Náhradníci se zatím hledají. Odložilo se i jednání, které se mělo konat ve středu.

Závěry šetření má přitom ředitel televize Petr Dvořák prezentovat na zasedání Rady ČT 11. prosince. A předseda rady Milan Uhde s tím i nadále počítá.

"Může požádat o posunutí termínu, ale rada o tom bude jednat až 11. prosince. Samozřejmě, že jsme jenom lidé a může se stát, že komise se nestačila sejít, ale nikdo nemůže dát řediteli mimo zasedání rady dobrozdání, že se termín posouvá. To se nedá projednávat telefonicky," říká Uhde v rozhovoru pro IHNED.cz.

Radě by prý ani nevadilo, kdyby komise zůstala tříčlenná. Uhde zároveň velmi lituje výroků, ve kterých se do skupiny expertů zostra opřel.

Ředitel Dvořák žádal v pondělí dopisem Radu ČT o utvrzení, že má komise dále pracovat. Na čem jste se usnesli?

To usnesení není vlastně usnesení, protože Rada ČT od té doby zasedání neměla a jednat korespondenčně nebo telefonicky nemůže. Zasedání bude mít až 11. prosince. Ale členové rady v drtivé většině vyjádřili podporu myšlence, aby komise pokračovala v práci, byť i třeba v tříčlenném složení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.