V srpnu 2012 dostal policejní prezident Petr Lessy dopis, v němž mu tehdejší ministr vnitra Jan Kubice oznámil, že ve funkci končí. Porušil totiž podle něj služební slib, když předal novináři kompromitující informace na jednoho ze svých podřízených. Lessy tak náhle přišel o sedmdesátitisícový plat, služební auto i dlouholetou kariéru u policie.

Před několika týdny rozhodl pražský městský soud, že tento vyhazov je sám o sobě trestem a i kvůli němu není možné nadále Lessyho stíhat.

„Rozhodnutím o skončení služebního poměru byl obžalovaný bezprostředně postižen přinejmenším ve svých důsledcích (osobních, personálních, finančních) obdobným způsobem, jako by mu byl například v trestním řízení uložen trest zákazu činnosti, případně trest ztráty hodnosti,“ uvádí rozhodnutí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.