Bývalý rektor Masarykovy univerzity a exministr školství Petr Fiala v sobotu ohlásil, že bude na lednovém kongresu kandidovat na předsedu ODS. A je pravděpodobné, že se i lídrem donedávna největší české pravicové strany stane.

Jeho potenciální soupeřka Miroslava Němcová totiž s kandidaturou proti němu váhá a zřejmě do souboje nepůjde. V obsáhlém rozhovoru, který poskytl Hospodářským novinám po své přednášce na Cevro institutu, kde kandidaturu zveřejnil, Fiala mimo jiné vysvětluje, jak chce ODS změnit.

Řekl jste, že ODS potřebuje nikoli revoluci, ale radikální evoluci. To jste si vypůjčil z politologické literatury, nebo jste to vymyslel na místě? Co to vlastně znamená?

To mě napadlo v průběhu debaty. Nejen ode mě zaznělo, že ODS se musí v mnoha směrech obnovit a změnit, a já jsem tím chtěl říct, že ta změna nemůže být tak radikální, že ODS pak ani nepoznáme, a že ji ani nemůže dělat omezená skupinka revolucionářů, ale že to musí být dílo všech aktivních členů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.