Nadační fond proti korupci, za nímž stojí podnikatel Karel Janeček, už potřetí rozdal Ceny za odvahu těm, kteří se nebáli a na korupci upozornili. Ocenění v letošním roce získali bývalý magistrátní úředník Jiří Chytil a Vladimír Sitta mladší, který se podílel na rozkrytí kauzy okolo pražského dopravního podniku.

Chytil, bývalý úředník z oddělení výpočetní techniky, vystupoval v kauze Opencard jako utajený svědek v letech 2009 a 2010. Vyšetřovatelům pomáhal rozplétat nitky kolem politického pozadí problematické zakázky firmě Haguess. Jakmile se ale vyšetřovatelé na případu vyměnili, dohod byla ukončena a Chytil spolu s dalšími čtyřmi úředníky obžalován.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.