Bývalý poslanec Věcí veřejných Michal Babák založil stranu a také se pasoval do nové funkce. "Jsem i ekonomickým poradcem prezidenta Hospodářské komory, pana Petra Kužela. Na tuto pozici si mě vybral přímo pan prezident Kužel," řekl serveru IHNED.cz v pondělí dopoledne Babák. V Hospodářské komoře byl dosud členem komise pro daňové poradenství.

Manželka šéfa komory Šárka Kuželová je jednou ze zakládajících členek nové Babákovy strany Republika. Kužel se ale k exposlanci VV oficiálně nehlásí. Když IHNED.cz kontaktoval Hospodářskou komoru, její mluvčí Lenka Vodná Babákova tvrzení okamžitě popřela.

"Jménem pana prezidenta Kužela si dovoluji tuto informaci dementovat. Pan Babák není novým poradcem prezidenta Hospodářské komory Petra Kužela. Ano, prezident má své poradce, které si vybírá, nicméně ještě jednou opakuji, pan Babák mezi nimi není," sdělila.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.