Rozlehlý Penzion Olšany (dříve Farma Bolka Polívky) na Vyškovsku se zřejmě hned tak nového majitele nedočká. Poté, co za něj nezaplatila pražská společnost Alkony-CZ, která ho získala v říjnové dražbě, půjde objekt do dražby znovu. Na pondělním jednání o tom rozhodli věřitelé.

Původní vyvolávací cena byla 15 milionů korun, nyní se zřejmě sníží. "Podle našeho názoru se to za tu cenu neprodá a podle zákona je možné ji snížit až o 30 procent. Ale záleží, jak dopadne hlasování věřitelského výboru," uvedl zástupce jednoho ze tří členů výboru, právník Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Petr Machálek.

Tentokrát se ale budou dražit pouze movité a nemovité věci. Pohledávky, ochranné známky i další aktiva firmy se budou zpeněžovat zvlášť.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.