Vánoční svátky jsou obrovskou příležitostí pro všechny obchodníky, kteří v těchto dnech počítají největší tržby. Mnozí z nich proto mají otevřeno ještě déle než jindy. To se ale nelíbí především odborářům, kteří už několik let požadují zákonné omezení otevíracích dob.

To by se netýkalo jenom Vánoc, ale i několika dalších státních svátků. Senátor František Bublan chce návrh na omezení prosadit hned na začátku příštího roku. Uvedl to v úterý na tiskové konferenci Odborového svazu pracovníků obchodu. Platit by podle něj mohl od roku 2015.

"Pokud by to sněmovna projednala do konce příštího roku, pak by ta platnost mohla být od 1. ledna 2015 nejdříve. Nepředpokládám, že ty příští Vánoce budou ve znamení tohoto návrhu zákona," uvedl Bublan.  

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.