Knihy, nahrávky, nábytek a také typické slamáky francouzského zpěváka a herce Maurice Chevaliera se dražily ve Francii.

Veškerý Chevalierův majetek v jeho patnáctipokojovém domě nedaleko Paříže zůstal od jeho smrti v roce 1972 více než 40 let nedotčený. Až když letos zemřela jeho poslední společnice Odette Meslierová, zamířily podle agentury AFP všechny osobní věci slavné hvězdy do aukce.

Dražba se konala v pondělí a za jeden z jeho typických slamáků zaplatil nový majitel více než 5000 eur (asi 140 000 korun). Platinové hodinky z 50. let vynesly přes 25 000 eur (asi 700 000 korun) a jeho vůz značky Mercedes se prodal za 13 723 eur (asi 380 000 korun).

I obyčejná holicí štětka a žiletka se prodaly za téměř 1000 eur.

Chevalier se zapsal do paměti takovými hity jako Thank Heaven for Little Girls nebo I Remember it Well a stal se jedním z nejznámějších francouzských herců, kteří se prosadili v americkém Hollywoodu.

Narodil se v Paříži v roce 1888 a na divadelních prknech se poprvé objevil ve dvanácti letech. Hrál například ve filmech Veselá vdova či v muzikálu Gigi. Má hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy a v roce 1958 dostal čestného Oscara za přínos zábavě.

V domě v Marnes-la-Coquette západně od Paříže žil posledních 20 let svého života a jeho partnerka Odette Meslierová z něj po jeho smrti udělala svatyni, kde se nic nesmělo změnit. Po její smrti letos v květnu se Chevalierova rodina rozhodla všechno, co v domě je, i dům samotný prodat.

Dům je nyní na trhu za cenu 8,4 milionu eur.

Související