Už více než týden má Česko dva policejní prezidenty - Petra Lessyho a Martina Červíčka. Rozhodl tak ministr vnitra v demisi Martin Pecina poté, co bylo zastaveno trestní řízení proti Lessymu.

Pecina se přitom odvolával na posudky, které si nechal vypracovat od Ústavu státu a práva.

Jak ale zjistily Lidové noviny, posudky tak striktní verdikt neobsahují. "Pro ministerstvo vnitra ani pro Policii ČR z rozhodnutí trestního soudu neplynou žádné důsledky, zejména ne povinnost přezkoumávat správní rozhodnutí nebo vůbec něco konat,“ tvrdí ředitel ústavu Jan Bárta, který je autorem posudku. Odpovídal v něm na otázku, zda soudní rozhodnutí ukládá povinnost znovu rozhodovat o téže věci.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.