Bývalého státního žalobce Libora Grygárka obvinili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Obvinění souvisí s kauzou kontroverzního podnikatele Romana Janouška. 

První o tom informoval Respekt. Policie Grygárka viní z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby, neboť nekonal v důležitém případu. Podle něj jsou obvinění zcela nepravdivá.

V roce 2009 detektivové ze Švýcarska upozornili českou justici na tamní Janouškovo bankovní konto se zhruba dvěma miliardami korun. Měli podezření na to, že peníze pocházejí z trestné činnosti a podnikatel se je tímto způsobem snaží vyprat, a proto konto zmrazili. Vrchní státní zastupitelství s Grygárkem ale do Švýcarska odpovědělo, že Janouška nevyšetřuje, a Švýcaři následně peníze zase odblokovali. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.