Ženy budou moci od ledna 2014 rodit v porodnici bez lékaře, jen s porodní asistentkou. Zdravotní pojišťovna to zaplatí. U porodu bude asistentka zaměstnaná v nemocnici, nebo bude docházet k porodům na smlouvu. Potvrdil to náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák.

Porod doma s porodní asistentkou ale pojišťovna stále hradit nebude. České zákony porod doma nezakazují, ženy si ale musí péči samy zaplatit.

Novinkou platnou již od 9. prosince je ambulantní porod. Novinka spočívá v tom, že žena bude moci odejít s novorozencem z porodnice dřív než za doporučených 72 hodin. To ale Polák matkám nedoporučuje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.