Program vznikající vlády je hotov. Zatím je ovšem těžké odhadnout, jak se budoucí kabinet ve skutečnosti zachová a co se od něj dá očekávat. Zvýšenou míru nejistoty vyvolává například fakt, že z úhrnu svých prohlášení a programových tezí chce trojkoalice být současně štědrá jako někdejší levicové vlády a úsporná jako "vláda rozpočtové zodpovědnosti" Petra Nečase.

Výstižně ve čtvrtek shrnul závěr programových jednání místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek: "Nikdo nezvítězil."

Rusnokův předvoj

Pokud se odloží stranou otázka, odkud se budou sliby financovat, je jasněji v tom, co trojkoalice zavede. Část jejích slibů už splnil Rusnokův kabinet: navýšil minimální mzdu, státní platby za pojištěnce, zavedl přísnější kontroly potravin, aby se neopakovaly aféry s metanolem nebo polskou technickou solí. Tím si může blok ČSSD, ANO a lidovců několik bodů odškrtnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.