Ve čtvrtek 13. června se policisté náhle ohlásili u bývalého vysokého úředníka pražského magistrátu Jiřího Tomana. Prohlídka jeho kanceláře byla součástí rozsáhle akce, která vyústila pádem Nečasovy vlády.

Samotnému Tomanovi zabavili notebook, několik dokumentů a lovecké pušky. Od té doby čeká, co bude následovat. "Můj klient byl pouze podat vysvětlení a vyšetřovatelé mu později vrátili lovecké zbraně, které měl v legálním držení. Jinak se nedělo nic," říká jeho advokát Bronislav Šerák.

Tomana policie označila za možného člena zločinecké party, do které patřili i "političtí podnikatelé" Roman Janoušek a Ivo Rittig. Skupina měla ovlivňovat mnohamilionové státní zakázky, přičemž její aktivity měl z pozice pražského žalobce krýt Libor Grygárek.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.