Organizátoři referend, ve kterých lidé odmítli kontroverzní stavby v Praze a Plzni, dostali letošní Bílou lilii. Ocenění organizace Zaostřeno za prosazování transparentnosti ve veřejné správě.

Jana Čižinského ocenili za organizaci referenda o stavbě nové budovy radnice v Praze 7. Podle původního plánu městské části se měla cena stavby pohybovat kolem jedné miliardy.

V referendu ale požadovali, aby náklady nepřekročily polovinu této částky. Radnice odmítla referendum vyhlásit kvůli údajně špatně formulovaným otázkám, celý spor tak řešil až soud. Nakonec konání referenda schválil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.