Platforma Rekonstrukce státu, která sdružuje 20 nevládních organizací, má řadu výhrad ke koaliční smlouvě. Ačkoliv v ní je zahrnuto i všech osm zákonů a změn, které iniciativa prosazuje, chybějí prý některé klíčové formulace.

Dokument, který strany pravděpodobné budoucí vlády představily v pátek, například v bodě o veřejném registru smluv neobsahuje důležitou součást fungování zákona. Totiž že podmínkou pro platnost smluv bude až jejich zveřejnění.

V návrhu o rozšíření pravomocí NKÚ se nezmiňují obchodní společnosti s majoritní majetkovou účastí státu nebo samosprávy.

"Klíčové zásady našich zákonů nejsou zmiňovány. Je přitom patrné, že za tím stojí ČSSD. Jsem nemile překvapen, že ANO, ale i KDU-ČSL zcela evidentně ustoupily tomuto tlaku," tvrdí Pavel Franc z organizace Frank Bold.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.