Stavební úřad Prahy 6 povolil demolici hotelu Praha na pražské Hanspaulce. Pokud verdikt nabude právní moci bez komplikací, začne demolice v lednu, uvedla skupina PPF, která hotel vlastní.

Stavební úřad již 5. prosince povolil odstranění objektu s více než 60 garážemi a skleníkem a budovy jižní vrátnice s hospodářským dvorem a bránou. O zbourání samotného hotelu rozhodoval v souběžně vedeném řízení.

Žádost o demolici stavby, kterou řada lidí vnímá jako symbol předlistopadové éry, investor podal na konci srpna. Proti bourání ale stojí skupina teoretiků, umělců, architektů a památkářů, která podala na ministerstvo kultury návrh na jeho prohlášení za kulturní památku.

Zároveň má ale stavba i své odpůrce, kteří už demolici vyjádřili podporu v petici.

Proti rozhodnutí, které úřad v pondělí zveřejnil na úřední desce, se ještě mohou odvolat účastníci stavebního řízení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.