Prezident Miloš Zeman řekl Radiožurnálu, že jestli do středy nepožádá hradní kancléř Vratislav Mynář o bezpečnostní prověrku, musí skončit ve funkci.

Ještě před několika dny upozornil Zeman na to, že neexistuje zákon, který by řediteli prezidentské kanceláře ukládal nutnost mít bezpečnostní prověrku. Mynář si o ni chtěl požádat z vlastní vůle. "Vítám rozhodnutí pana kancléře, protože rozptýlí některé pochybnosti, které se občas objevovaly," dodal tehdy Zeman. V pondělí už svůj přístup poněkud zpřísnil  dal Mynáři lhůtu do středy.

Zeman v pondělí na otázku, kdy jeho kancléř požádá o prověrku, odpověděl: "Pevně doufám, že ve středu tento týden." Na dodatečný dotaz, zda zůstane kancléřem v opačném případě, uvedl: "Jistě že ne," citovala prezidenta Česká televize.

"Pan kancléř hodlá skutečně žádat o prověrku tento týden. Předpokládá, že tak učiní ve středu, jak uvedl pan prezident," tlumočil Mynářovo aktuální vyjádření mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.