Radek Augustin (SPOZ) si za své dosavadní působení v pozici vedoucího Úřadu vlády přišel i s odměnami na 728 tisíc korun. Šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl na 617 tisíc korun.

Výši platů i odměn zveřejnil úřad v úterý na svých internetových stránkách. Ze seznamu vyplývá také, že počet poradců premiéra se po příchodu Rusnoka snížil z 23 na sedm.

Augustin do funkce nastoupil v červenci. Jeho základní plat je 488 658 korun, na odměnách pak získá dalších 240 tisíc korun.

Jeho předchůdce Lubomír Poul, který vedl Úřad vlády pod bývalým premiérem Petrem Nečasem (ODS), si v prvním pololetí vydělal výrazně více – jeho plat činil 779 680 korun, odměny 968 000 korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.