Už v kampani se Andrej Babiš zaklínal hláškou, že chce řídit firmu jako stát. I v televizních debatách stáčel řeč na to, že nejdůležitější je správně hospodařit. I po volbách se opírá do způsobu, jakým stát nakupuje, a slibuje, že vláda právě díky úsporám ufinancuje většinu svých slibů.

Babiš zdůrazňuje jako úsporný nástroj centrální hromadné nákupy po vzoru své společnosti Agrofert, která hromadným nakupováním šetří velké množství prostředků.

Podle Dalibora Wijase z firmy B2B Centrum to ale lídr vládního hnutí jednoduché mít nebude.

Wijas zná praxi hromadných nákupů "zevnitř" nejen ve veřejném sektoru, ale i v komerčním. Od roku 2002 provozovala firma, jejíž je Wijas výkonným ředitelem, elektronické tržiště pro veřejnou správu a systém pro zadávání veřejných zakázek.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.