Zaměřte se na minutový rozpočet zpravodajství a personální strukturu. Tak zněl pokyn ředitele ČT Petra Dvořáka, který před nedávnem směřoval na vedení zpravodajství. Podle informací IHNED.cz se mluví o úsporách ve výši až 10 procent.

To donutilo například klíčového editora Událostí, komentářů Jana Rozkošného, aby dal výpověď. "Nezbývá mi než přiznat, že s velkou pravděpodobností nedokážu v současné atmosféře zaručit i nadále kvalitu Událostí, komentářů v dlouhodobější perspektivě," zdůvodnil své rozhodnutí Rozkošný.

Šetří se především na externistech. "Několik let jsem pracoval bez smlouvy. Poté mi ji nabídli. Byla opravdu nevýhodná. Po několika letech, co jsem tam pracoval, jsem měl dostávat méně peněz, než když jsem nastupoval. Navíc moje pracovní doba vzrostla," sdělil dnes už bývalý pracovník televize, který si ale nepřál být jmenován, jelikož mu za negativní zmínku o ČT hrozí pokuta 100 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.