Lukrativní zakázka na správu veřejného osvětlení v Praze stále čeká na vítěze. Proto se radní hlavního města rozhodli přenechat ji "provizorně" současnému provozovateli – společnosti Eltodo Citelum – za 177 milionů na rok. Definitivně o tom rozhodnou v pátek.

Smlouva na celých patnáct let této firmě končí na sklonku tohoto roku. Díky takzvanému jednacímu řízení bez uveřejnění řízení ji pravděpodobně dostane Eltodo Citelum znovu. Tedy do doby, než hlavní město dokončí řádnou otevřenou soutěž.

Zarážející je však na první pohled jiná věc. Pražští politici počítají s tím, že staronovému správci nabídnou 177 milionů za rok. Jenže v otevřeném výběrovém řízení počítali s tím, že zakázku na veřejné a slavnostní osvětlení nebo správu věžních hodin pořídí zhruba za 114 milionů.

Předpokládá to alespoň znalecký posudek, který si nechala Praha vypracovat. Samotné Eltodo Citelum nabídlo cenu 112 milionů. Oficiální vysvětlení chybí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.